Kaip sutaupyti pinigų keliaujant

Rekomenduojama turėti keletą kreditinių kortelių, jei netyčia atsitiktų taip, jog vieną iš jų pamestumėte, sugadintumėte arba ji būtų pavogta. Puiku, jei šios kortelės yra skirtingų mokėjimo sistemų, pvz.: Visa ir MasterCard. Viena didžiausių klaidų yra manyti, kad kreditinė kortelė veiks bet kuriame pasaulio kampelyje. Deja taip nėra. Reikėtų pasikonsultuoti su banku ir išsiaiškinti ar jūsų turima kortelė šalyje į kurią planuojate vykti veikia ar ne. Nepamirškite informuoti savo banko apie tai, kad ketinate išvykti, kitu atveju jūsų mokėjimai gali būti atmesti.

Pasidarykite svarbiausių dokumentų, paso arba tapatybės kortelės, bilietų, kreditinių ir debetinių kortelių kopijas. Tegu šias kopijas saugo jūsų artimieji. Patartina pasidaryti ir papildomas kopijas, bei paslėpti jas saugioje vietoje. Taip pat galite visus šiuos dokumentus nuskenuoti arba nufotografuoti, o nuotraukas išsisaugoti telefone, asmeniniame kompiuteryje, el. pašto dėžutėje, Google Cloud arba Dpropbox saugyklose. Jeigu yra galimybė, apsaugokite failus slaptažodžiu, arba laikykite tokio tipo informaciją užkoduotuose PDF failuose.

Jei keliaujate į šalį, kurioje gyvena jūsų artimi draugai ar kolegos, pasidomėkite ar jie negalėtų jums pakeisti valiutos. Tai puikus būdas išvengti papildomų mokesčių keičiantis tradicinėse valiutų keityklose. Jei jūsų draugas ar kolega atsisako, tuomet pasidomėkite ar jie negalėtų už jus iškeisti valiutos. Keičiant valiutą, vietiniams gyventojams neretai taikomos geresnės sąlygos. Prieš keičiantis valiutą, pasidomėkite valiutų kursais. Kad įsitikintumėte ar pinigai pakeisti teisingai, nepamirškite perskaičiuoti jų patys.

Jeigu jūsų bankas netaiko papildomo mokesčio, išsigryninkite pinigus bankomate. Bankomatai siūlo palankesnius valiutų kursus nei tradicinės valiutų keityklos. Jei jūsų kortelės slaptažodį sudaro raidės, išsiaiškinkite kokius skaičius jos atitinka, nes dauguma užsienio šalių bankomatų raidžių neturi. Turint galimybę, naudokitės bankomatais esančiais pačiuose bankų poskyriuose, kitu atveju yra rizika, kad jūsų kortelės informacija bus pavogta. Jei keliaujant norite išsigryninti didesnę pinigų sumą nei leidžiama įprastai, informuokite savo banką.

Keliaujant po Europą, būtina žinoti, kad daugumoje maitinimo įstaigų ir parduotuvių galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais arba kortelėmis, pažymėtomis tam tikrais lustais. Tokias korteles mėgsta elektroniniai vagišiai, todėl rekomenduojama turėti kortelės apsaugą, kuri radijo dažnio identifikavimo signalais gali blokuti transmisijas. Kitas būdas – išankstinio mokėjimo kortelės. Naudojantis tokia kortele jūs neatskleidžiate savo finansinės informacijos. Tačiau jeigu teikiate pirmenybę kreditinėms kortelėms, turėtumėte žinoti, jog kai kuriose šalyse atsiskaitant kreditine kortele yra taikomas papildomas mokestis, kuris svyruoja nuo 2.5 iki 3.9%.

Jeigu planuojate keliauti, vertėtų pasidomėti atsiskaitymo metodais. Dažniausiai paslaugų kaina nurodoma čekyje, tačiau jei nesate tikri, palikite arbatpinigių. Einant pro oro uostų patikrinimo punktą, savo daiktus ant bagažo konvejerio padėkite tik tuomet, kai esate pasirengęs pereiti patikrinimą, taip apsisaugosite nuo vagišių. Išvykstant iš namų, nepamirškite jų užrakinti. Nelaikykite pinigų ir kreditinių kortelių kartu, būtinai išsislapstykite grynuosius ir kreditines korteles skirtingose kūno vietose. Pasidomėkite ir šiuolaikinėmis pinigų saugojimo gudrybėmis, pavyzdžiui laisvų rankų krepšiais iš PortaPockets.