Kelionės nėštumo metu

Yra keletas apribojimų ketinančioms keliauti, tačiau dauguma nėščių moterų, tinkamai pasiruošusios gali keliauti saugiai. Jei esate viena tų moterų, kurios planuoja keliauti nėštumo metu, žemiau esantys patarimai padės jums ir jūsų mažyliui keliauti sveikai ir saugiai.

Iš anksto pasirūpinkite sveikatos draudimu kelionės metu

Rekomenduojama prieš mažiausiai 4 savaites iki kelionės, pasikonsultuoti su gydytoju, išmanančiu kelioninę mediciną. Gydytojas turėtų apžiūrėti jūsų suplanuotą maršrutą, pakonsultuoti apie galimus pavojus įvairiose kelionės vietose, bei paskirti reikiamą vakciną. Taip pat turėtumėte pasitarti ir su savo ginekologu, ir įsitikinti, kad tikrai galite saugiai keliauti. Kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas, jūsų gydytojas kelionės klausimais ir jūsų ginekologas, turėtų pasitarti tarpusavyje.

Vertėtų gerai pagalvoti apie savo sveikatą užsienio šalyje, kadangi pasitaiko, jog kai kuriose šalyse draudimas atsisako padengti medicinines išlaidas. Daugelis draudimo bendrovių gimdymo nelaiko draudiminiu įvykiu, todėl nekompensuoja gimdymo užsienyje išlaidų. Būtent dėl to, svarbu pasikonsultuoti su draudimo bendrove. Taip pat, įsitikinkite ar draudimas padengs gimdymo išlaidas, jei gimdymas prasidės anksčiau nei planuota. Papildomas sveikatos draudimas taip pat nepakenks.

Nėštumo laikotarpis, palankiausias keliavimui

Prieš perkant lėktuvo bilietus, pasidomėkite apie oro bendrovių nustatytus terminus, nuo kurių nėščiųjų nebeskraidina. Dauguma oro bendrovių pataria keliauti tik iki 36 nėštumo savaitės, tačiau yra ir tokių, kurios nebeskraidina anksčiau. Ilgiau trunkančios kelionės metu gali tinti kojos, todėl pasirūpinkite patogia avalyne ir laisvesniais drabužiais. Kad netintų kojos, labai praverčia specialios blauzdas masažuojančios kojinės bei specialūs pratimai, kuriuos galima atlikti sėdint keleivio kėdėje.

Ne tik oro, bet ir kruizinės linijos turi tam tikrus keliavimo apribojimus nėščiosioms. Todėl, prieš keliaujant pasidomėkite ar jums bus taikomi vienokie ar kitokie reikalavimai. Dauguma kruizinių bendrovių leidžia keliauti tik iki 24-28 nėštumo savaitės. Taip pat gali reikalauti pažymos, kurioje gydytojas patvirtintų, kad jums leidžiama keliauti kruiziniu laivu.

Keliaujant automobiliu arba autobusu, būtina prisisegti saugos diržus, galite įsigyti specialiai nėščiosioms pritaikytą saugos diržą.

Atsargiai rinkitės maistą ir gėrimus

Nešvarus maistas arba vanduo, gali sukelti viduriavimą. Viena didžiausių problemų susijusių su viduriavimu kelionės metu yra ir dehidratacija, kuri yra itin pavojinga nėščioms moterims. Taip pat įvairios bakterijos ir virusai, kurie patenka su maistu, gali sukelti rimtų sveikatos problemų nėštukėms ir jų mažyliams. Atidžiai rinkitės maistą ir gėrimus, valgykite tik apdorotą ir karštą maistą, bei vaisius ir daržoves, kuriuos galima nulupti. Gerkite vandenį ir kitus gėrimus išpilstytus į sandarius butelius. Nevalgykite šalto arba kambario temperatūros maisto, taip pat neapdorotos mėsos, žuvies ir nepasterizuotų pieno produktų. Venkite gėrimų su ledukais, nes jie gali būti pagaminti naudojant nešvarų vandenį.

Saugokitės maliarijos

Kiekviena nėščia moteris turėtų atidžiai rinktis keliones ir vengti tų vietų, kuriose didelis pavojus užsikrėsti maliarija. Jei privalote keliauti į tokias vietas, būtinai pasitarkite su gydytoju dėl specialių medikamentų apsaugančių nuo šios ligos. Maliarija, tai liga kurią sukelia uodai, todėl norint užtikrinti didesnę apsaugą, įsigykite specialių repelentų.