Patarimai besiruošiantiems keliauti į užsienį

Galbūt planuojate savo pirmąją kelionę, o gal jau senokai keliavote ir norite atnaujinti keliautojo atmintinę? Jei taip, šis straipsnis būtent jums. Straipsnyje pateikiami patarimai į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, prieš ruošiantis į kelionę po užsienio šalis.

Pirmiausiai apžvelkime patarimus susijusius su jūsų sveikata ir saugumu

Prieš kiekvieną ilgesnę kelionę, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją ir sveikatos draudimo tiekėją. Gydytojas turėtų patikrinti ar esate paskiepyti privalomaisiais skiepais, ypač jei keliaujate į tropines šalis. Nepamirškite pasitikrinti ar pasirūpinote būtiniausiais vaistais. Pasikonsultuokite su savo draudėju ir išsiaiškinkite ar jūsų turimas sveikatos draudimas galios šalyje į kurią keliausite ir padengs būtiniausias išlaidas. Jei ne, tuomet geriau įsigyti papildomą draudimą.

Keliaujant po pasaulį neapsieisite be paso. Šis dokumentas labai svarbus, todėl rekomenduojama pasidaryti keletą jo kopijų. Nesame apsaugoti nuo vagysčių ir kitų nemalonumų, todėl norint saugiai grįžti namo ir įrodyti savo tapatybę, turėkite šio dokumento kopijų. Taip pat, kaip papildomą atsargumo priemonę, patariama turėti keletą kopijų ir namie. Dabar galima pasidaryti ir elektroninę kopiją, kurią galite laikyti savo el.pašto dėžutėje. Dar vienas būdas, užtikrinanti saugumą užsienyje, tai registracija ambasadoje, iškilus nenumatytoms problemoms šalyje, valdžia jus perspės ir saugiai pargabens namo.

Dar vienas svarbus kelionės atributas – pinigai

Būtina pasidomėkite šalies į kurią keliaujate valiuta, taip pat kokie valiutų kursai, kad turėtumėte pakankamai pinigų išsikeitimui. Įsitikinkite ar jūsų kredito kortelė pasirinktoje šalyje veiks. Rekomenduojama visuomet su savimi turėti grynųjų pinigų, nes yra tam tikrų vietų, kuriose galima atsiskaityti tik grynaisiais, pavyzdžiui viešajame transporte. Jei reikia išsiimti grynųjų, išsiimkite juos tos šalies banke arba bankomate, taip išvengsite didelių mokesčių, be to valiutos konvertavimas bus tikslesnis. Kartais apie planuojamą kelionę pravartu informuoti ir savo banką, kad išvengtumėte nesusipratimų dėl sukčiavimo, nes pamatę, kad kažkas naudojasi jūsų kortele užsienyje, dėl saugumo priežasčių jie gali užblokuoti jūsų turimą kreditą. Nepamirškite pasidomėti įvažiavimo ir išvažiavimo iš šalies mokesčiais, kurie gali būti taikomi keliautojams. Deja, bet šie mokesčiai nėra įtraukiami į lėktuvo bilietų kainas ir gali būti gana dideli.

Jei apsisprendėte kur norite keliauti, pirkite bilietus jau dabar. Perkant išankstinius bilietus išvengsite eilių ir rasite daugiau jums tinkančių pasiūlymų. Jeigu keliaujate į visiškai nepažįstamą šalį, rekomenduojama pasirūpinti turisto vadovais, kuriuose paprastai yra žemėlapiai ir pagrindinės frazės bei žodžiai. Geras turisto vadovas suteikia pakankamai informacijos apie įvairius dalykus, todėl atvykus į šalį, nereikia pirkti krūvos brošiūrų. Taip pat yra daugybė naudingų kelioninių programėlių. Kad sutaupytumėte šiek tiek pinigų ir laiko, galite šiomis programėlėmis pasirūpinti dar prieš išvykstant. Be to, pasidomėkite kokius renginius būtina aplankyti, taip pat kokį maistą paragauti. Nepraleiskite progos pamatyti ir paragauti tai, dėl ko garsėja jūsų lankoma šalis.

Šiandieniniame pasaulyje mus visur lydi elektronika, todėl nepamirškite pagalvoti ir apie ją

Į kelionę pasiimkite kroviklį, tik atminkite, kad kai kuriose šalyse gali skirtis elektros įtampa ir kištukai. Pasirūpinkite elektros lizdų keitikliu, kuris padės pakrauti jūsų prietaisus. Nustatykite savo telefono parametrus, kurie padės atpažinti laiko zoną ir kitus specifinius elementus. Didžiausias išmaniųjų telefonų privalumas yra tas, kad yra daugybė programėlių, sukurtų būtent keliautojams ir turistams.

Vos tik pagalvojame apie kelionę, prieš akis iškyla didelis lagaminas pilnas įvairiausių daiktų

Jei turite laisvos vietos, į savo rankinę įsidėkite papildomą drabužių komplektą, tam atvejui jei netyčia pamestumėte arba pavogtų jūsų lagaminą. Kiekviena oro linijų bendrovė, turi skirtingus reikalavimus nemokamam bagažui, todėl pasidomėkite šiais reikalavimais, kad išvengtumėte papildomų mokesčių. Tie, kurie yra keliavę, žino, jog maistas, kartais tampa sudėtinga užduotimi. Todėl rekomenduojama su savimi pasiimti lengvų užkandžių, kurie numalšins alkį, kol susirasite tinkamą vietą užkąsti.