Patarimai keliaujančioms moterims

Visi keliautojai žino, kad kelionės – tai neįkainojama patirtis. Deja, kartais atsitinka taip, jog kelionės baigiasi nemaloniai, tai gali įtakoti įvairios priežastys, vagystės, seksualinė prievarta ir kt. Moterims keliauti vienoms gali būti pavojinga. Tačiau jei jau nusprendėte keliauti, pasinaudokite žemiau esančiais patarimais, kurie jums padės keliauti saugiai.

Pirmiausia apgalvokite savo garderobą ir ar jis atitiks vietines tradicijas. Pasidomėkite ką dėvi vietinės moterys. Šią informaciją lengvai rasite internete. Patartina nesegėti prabangių papuošalų, nes tai gali būti puikus masalas vagims. Nepaisant to ar esate ištekėjusi ar ne, mūvėkite žiedą, tai gali padėti išvengti įvairių priekabiavimų.

Net jei ir esate itin mėgstanti bendrauti asmenybė, atsargiai rinkitės „naujus draugus“, jie gali turėti slaptų kėslų. Jokiu būdu neišduokite visų savo kelionės planų, taip pat neišduokite nepažįstamiesiems kur apsistojote, ypač jei keliaujate viena. Jei sulaukiate nepageidaujamų replikų arba pasiūlymu, tiesiog juos ignoruokite. Visuomet elkitės apgalvotai, kad netaptumėte įvairių nusikaltimų auka. Yra žmonių mėgstančių spontaniškumą, tačiau norint keliauti saugiai, patartina kruopščiai susiplanuoti kelionės maršrutą, kad žinotumėte kur vykti, ką pamatyti ir kaip grįžti. Dauguma viešbučių ir nakvynės namų, turi korteles su kontaktine informacija, todėl patartina tokią kortelę pasiimti su savimi.

Net jei ir esate patyrusi kelionėse autostopu, venkite įtartinų vairuotojų, niekada negali žinoti jų tikrųjų ketinimų. Vietoj kelionės autostopu, paprašykite savo viešbučio, kad parekomenduotų patikimą taksi. Esant galimybei, sėskite į taksi automobilį su tuo, kurį pažįstate. Kiekvieną kartą kai jaučiate pavojų, stenkitės riksmu arba kitokiu būdu atkreipti į save dėmesį. Jei esate šalyje, kurioje kalbama angliškai, žinokite, kad aplinkiniai labiau reaguoja į šauksmą „ugnis!“ nei „gelbėkite!“.

Jei tamsiuoju paros metu ketinate kur nors išeiti, nepamirškite pranešti artimiesiems kur einate ir kada ruošiatės grįžti. Saugokitės apsvaigusių alkoholiu ir tų, kurie pernelyg braunasi į jūsų asmeninę erdvę, atsisakykite bet kokių jų pasiūlymų. Atidžiai pamąstykite ar verta išeiti su nepažįstamuoju.

Pakalbėkime ir apie narkotines medžiagas, kurios vis dažniau naudojamos prievartavimo tikslais. Tikriausiai net nepastebėsite, jei kas nors įbers narkotinių medžiagų į jūsų gėrimą, nes paprastai jos būna bespalvės ir beskonės. Dažniausiai tokios medžiagos beriamos į alkoholinius gėrimus, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai jos įberiamos ir į kavą ar arbatą. Būtent dėl to, nepalikite savo gėrimų be priežiūros ir negerkite nepažįstamųjų siūlomų gėrimų. Jei šiek tiek išgėrę jaučiatės labiau apgirtę nei įprastai, arba jaučiatės kažkaip keistai, praneškite apie tai tiems, su kuriais atvykote. Na, o jei atvykote viena, tuomet skambinkite policijai arba greitajai medicinos pagalbai.

Registruojantis viešbutyje arba svečių namuose, naudokite tik pirmuosius vardo inicialus, taip pat stenkitės nenaudoti tokių žodžių kaip ponas, ponia, ar panelė. Saugokite kambario raktus, kad pašaliniai asmenys nesužinotų jūsų kambario numerio. Nepalikite lango atidaryto, ypač jei gyvenate pirmame aukšte, arba kambaryje su balkonu. Net jei esate kambario viduje, užrakinkite duris. O jei norite jaustis dar saugiau, užremkite duris iš vidaus. Taip pat, jeigu durys su grandinėle arba akute, pasinaudokite jomis prieš atidarant duris.