Patarimai keliaujantiems su vaikais

Šeimos keliones reikia planuoti šiek tiek atidžiau, nes esame atsakingi ne tik už save, bet ir už savo vaikus. Turint omenyje, kad kelionės planavimas yra gana sudėtingas procesas, pateikiame jums keletą patarimų, padėsiančių linksmai ir be galvos skausmo suplanuoti šeimos atostogas.

• Pirmiausia atkreipkite dėmesį į įvairius apribojimus ir draudimus vaikams, taip pat maitinimo ir atrakcionų rezervacijas.

• Svarbu išsiaiškinti ar jūsų pasirinktoje šalyje viešbučiai siūlo arba nuomoja daiktus vaikams, pvz., vežimėlius, kėdutes vaikams, žaislus. Jei taip, tuomet išvengsite papildomo svorio ir sutaupysite vietos lagamine.

• Pasiimkite tamsesnių spalvų ir tvirtesnio audinio drabužius, kad jų nereiktų dažnai skalbti ir būtų galima dėvėti daugiau nei vieną kartą. Na, o dėl vaikų drabužėlių reikėtų galvoti praktiškai. Įsidėkite keletą susagstomų megztinių, kuriuos būtų galima apsivilkti nusileidus saulei, ar šiek tiek atvėsus orui. Kad jūsų vaikui netektų dėvėti šlapio ar drėgno maudymosi kostiumėlio, jei turite, paimkite juos kelis. Jei jūsų vaikas turi mėgstamą žaislą, nepamirškite pasiimti ir jo, priešingu atveju vaikams gali būti sunku užmigti, jie gali būti irzlūs.

• Turėkite omenyje, kad užsienio parduotuvėse galite nerasti savo mėgiamo prekės ženklo vaikų maistelio ar sauskelnių, todėl rekomenduojama jų pasiimti su savimi. Jei žinote, kad tikrai rasite jums reikiamų produktų, tuomet užteks pasiimti jų vos keletą, taip sutaupysite vietos. Jei keliausite lėktuvu, nenumatytiems atvejams vertėtų pasiimti daugiau sauskelnių nei įprastai. Taip pat, su savimi turėkite drėgnų servetėlių, jų gali prireikti ir jums ir jūsų vaikui.

• Jei ketinate keliauti automobiliu, o jūsų vaikas automobilio kėdutėje jaučiasi nepatogiai, verčiau keliaukite tuomet kai jis bus pailsėjęs, kitaip jis gali būti irzlus ir mieguistas. Jei važiuosite ilgiau nei 7 valandas, sustokite ko nors užkąsti. Daugelis užkandinių turi įrengtas žaidimų aikšteles, kuriose vaikai gali linksmai pažaisti ir paišdykauti. Galite užkandžių pasiimti ir su savimi. Tam puikiai tinka plastikiniai užkandžių indeliai vaikams, kuriuos galima bet kada papildyti.

• Apgalvokite ką veiksite laisvu laiku – galbūt skaitysite knygą, žaisite žaidimus arba naudositės kompiuteriu. Galite pasiimti ausines, kad netrukdytumėte kitiems. Puikus laiko praleidimo būdas vaikams – spalvinimo knygelės, tik neprisiimkite daug pieštukų, pakaks ir keleto spalvų. Be to, kelionės metu senai pamiršti vaiko žaislai, dažnai vėl tampa įdomūs.

• Planuodami dienos maršrutą, nepamirškite pertraukėlių, kurių metu vaikai galėtų atsipūsti, be to jiems gali būti sudėtinga prisitaikyti prie naujos aplinkos ir laiko zonos. Įamžinkite visas gražias akimirkas, po kurio laiko bus labai gera prisiminti smagią kelionę.