Patarimai padėsiantys sutaupyti keliaujant

• Keliaukite tada, kai skrydžiai yra pigiausi. Ne paslaptis, kad skrydžių kainos priklauso nuo metų laiko, dienos ir net kelionės laiko. Vertėtų palyginti kainas įvairiais metų laikais, taip pastebėsite akivaizdžius kainų skirtumus ir galėsite išsirinkti pigiausius bilietus. Taip pat, galite ieškoti pigių skrydžių bendrovių pasiūlymų, tam skirtose interneto svetainėse.

• Jeigu yra galimybė, keliaukite darbo dienomis, savaitgaliais bilietai yra brangesni. Atkreipkite dėmesį ne tik į savo, bet ir į norimos aplankyti šalies šventines bei nedarbo dienas. Keliaukite ne sezono metu, tuomet yra mažesni žmonių srautai bei žemesnės kainos.

• Jeigu skaičiuojate tik pinigus, bet ne laiką, rinkitės netiesioginius skrydžius, nes jie yra pigesni. Skrendant skirtingomis oro linijomis taip pat galite sutaupyti, nes skirtingos avia kompanijos ir oro uostai neretai siūlo skirtingas kainas.

• Jeigu kelionės metu ketinate palikti automobilį oro uosto stovėjimo aikštelėje, tuo pasirūpinkite iš anksto. Išankstinė rezervacija yra pigesnė.

• Skriskite iš to oro uosto, kuris siūlo patraukliausias kainas. Oro uostas, kuris yra arčiausiai jūsų namų, nebūtinai pasiūlys geriausias kainas, nebijokite rinktis ir tų oro uostų, kurie yra šiek tiek toliau nuo jūsų namų. Net jeigu jums teks mokėti už autobuso ar traukinio bilietus, tai vis tiek gali būti pigiau nei skristi iš artimesnio oro uosto.

• Vietoj lėktuve siūlomų užkandžių ir gėrimų, turėkite savo, juos galite įsidėti į rankinį bagažą.

• Jei svarstote kaip sutalpinti daiktus, kad neviršytumėte leidžiamo svorio ir netektų mokėti papildomo mokesčio, patartina nusipirkti vieną didelį lagaminą, ir vieną rankinį bagažą, kurio išmatavimai neviršija leistinų apribojimų, kad netektų mokėti papildomo registracijos mokesčio. Prieš išvykstant, pasverkite savo lagaminą ir įsitikinkite, kad jis atitinka svorio reikalavimus. Jeigu svoris didesnis, atsisakykite mažiau reikalingų daiktų.

• Kad būtų dar pigiau, vietoj viešbučio galite išbandyti apsikeitimą namais arba išsinuomoti privatų kambarį. Yra daugybė interneto svetainių, siūlančių privatų apgyvendinimą, skirtą keliaujantiems ir turistams. Nereikia net sakyti, kad toks apgyvendinimas yra kur kas pigesnis nei viešbučiai.

• Pasinaudokite savo išmaniojo telefono programėlėmis, kurios siūlo viską ko jums reikia: žemėlapius, gidus, žodynus ir kt. Tokiu būdu sutaupysite ne tik pinigų, bet ir vietos savo bagaže.

• Valgykite taip kaip valgo vietiniai gyventojai, taupiai ir atsisakydami nesveiko importuoto maisto. Arba apsipirkite prekybos centruose.
• Taip pat galite sutaupyti ir keičiantis valiutą. Užsienyje pinigų išėmimas gali kainuoti brangiau, todėl patartina vienu kartu išsiimti didesnes sumas, taip išvengsite papildomų išlaidų išsiimant grynuosius. Be to, dėl komisinių mokesčių, naudotis debetine kortele gali būti pigiau, nei naudotis kreditine kortele. Išsikeiskite valiutą prieš atvykstant į oro uostą, taip ne tik sutaupysite, bet ir galėsite išsikeisti pinigus tada, kai valiutos kursas bus palankiausias.

• Įsigykite pigesnį kelionės draudimą. Svarbu žinoti, kad metinis kelionių draudimas kainuoja mažiau nei draudimas, siūlomas kiekvienai kelionei atskirai.