Pavojingiausios šalys pasaulyje

Kiekvienais metais yra skelbiamas Pasaulio taikos indeksas ( angl. Global Peace Index), kuris nurodo globalios taikos pokyčius ir atskirų valstybių įnašą į taikesnį pasaulį. Mėgstantiems keliauti šis indeksas labai naudingas. Pagal 22 skirtingus rodiklius įvertinamos ir reitinguojamos 162 pasaulio šalys. Į šių rodiklių sąrašą įeina vidinių ir išorinių konfliktų skaičius, mirtingumas dėl organizuotų išorinių konfliktų, mirtingumas dėl organizuotų vidinių konfliktų, teroristinis aktyvumas, smurtiniai nusikaltimai, politinis nestabilumas, santykiai su kaimyninėmis šalimis ir t.t.

Pagal naujausius Pasaulio Taikos Indekso duomenis, pateikiamos pavojingiausios šalys pasaulyje. Mėgstantiems keliauti reikėtų suklusti ir prieš planuojant kelionę panagrinėti šį sąrašą. Taikiausia šalis pasaulyje yra Islandija, na o pavojingiausia šalimi laikoma Sirija.

1. Sirija
Kaip ir minėta anksčiau, Sirija, dėl pilietinių karų ir Islamo valstybės suaktyvėjimo, laikoma pavojingiausia šalimi pasaulyje. Sirija užima aukščiausią poziciją atsižvelgiant į šiuos faktorius: žmogžudysčių skaičių, terorizmą, karines išlaidas bei nusikalstamumo sampratą. Įdomu ir tai, jog dar 2008 m. Sirija užėmė 88-tą vietą taikiausių šalių sąraše.

2. Afganistanas
Ne paslaptis, jog Jungtinės Amerikos Valstijos užgrobė Afganistaną po rugsėjo 11-osios atakų. Konfliktas, dar žinomas kaip Afganistano karas, prasidėjo 2001 m. ir tęsiasi iki šiol. Šio karo tikslas buvo  sumažinti Al-Qaeda jėgas ir nuversti Talibaną nuo valdžios. Deja, bet tiksli informacija apie tai kiek tūkstančių žuvusiųjų nuo 2001 m. nėra pateikiama.

3. Ukraina
Ukrainos valdžia buvo kaltinama 2014 liepos 17d. numušus reiso MH17 keleivinį „Malysia Airlines“ lėktuvą. Siekiant sustabdyti protestus Ukrainoje, kurie prasidėjo jau 2014 m. vasario mėnesį, Ukrainos valdžia pradėjo karinį pasipriešinimą, kuris nusinešė tūkstančius gyvybių.

4. Irakas
2003 m. konfliktai Irake taip pat prasidėjo dėl Jungtinių Amerikos Valstijų. Per pirmuosius 3-4 karo metus, buvo nužudyta daugiau nei 600 tūkstančių žmonių ir nuverstas autoritarinis Irako lyderis Sedamas Huseinas. 2011 m. JAV atsitraukė, tačiau pilietinis karas tęsiasi. Pagrindinė šio pilietinio karo priežastis yra Islamo valstybė, kuri plečiasi ir okupuoja šalies teritoriją.

5. Sudanas
Pirmasis Sudano pilietinis karas vyko 1955-1972 m. Antrasis pilietinis karas vyko 1983-2005. O trečiasis, Pietų Sudano pilietinis karas prasidėjęs 2003 m. tęsiasi iki šiol. Žinoma, buvo ir daugiau vidinių konfliktų. Sudanas vis dar kenčia nuo Islamo teisių ir nuolatinės vergovės.

6. Pakistanas
Teroristai ir sukilėlių veikla pavertė Pakistaną viena pavojingiausių pasaulio šalių. Neskaitant šių faktorių, Pakistanas kenčia ir nuo daugybės kitų dalykų, tokių kaip skurdas, neraštingumas, korupcija ir kt.